Я не буду писати відому цинічну фразу барона Ротшильда, яка стосувалася фондового ринку. Але саме в таких ситуаціях, коли новачок заходить в свій портфель і бачить -30% - 40% своїх заощаджень, він починає панікувати! Потім він бачить новини про черговий бід у світі (війна, пандемія, катастрофа) і лякається та продає собі в збиток. Фінансовий ринок – це психологічна гра. Так гроші переходять із слабких рук у сильні. Або як то кажуть «багаті знову стають багатшими, а бідні біднішими» - так влаштований світ, боротися з цим немає сенсу, але можна зрозуміти правила гри і застосувати їх у власній стратегії .
Мені теж зараз страшно, а це означає, що я буду усереднювати свої спот-позиції. Коли мені стане дуже страшно, я куплю ще. Для цього у вашому портфоліо завжди повинен бути кеш (стайні).